Jak odhalíte charakter člověka?

charakter

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

3x komentováno u “Jak odhalíte charakter člověka?


 • od Dobrota - Odpověď

  Dobrý den, těším se, že mi odpovíte na otázku. Podle mých výzkumů poznají character člověka i natvrdlí nezkušení mladí lidé už v 15 letech. Ověři jsem si po 30 letech na srazu spolužáků, že ti, co jsem se s nimi bavil byli kompatibilní, to znamená, měli vhodnou povahu, a ti, co se se mnou nebavili nebyli kompatibilní.

  Takže lidi jsou rozdělaní do čtyř skupin, kteří spolu kamarádí a jiným skupinám se vyhýbají. Pokud například patříte do skupiny intuitivních lidí, žádného jiného zákazníka se vám nepodaří získat, i kdyby jste se na hlavu stavěla.

  • od Olga Strnadová - Odpověď

   Dobrý den,
   v základě máte pravdu. Pokud se lidé nesnaží růst, zůstanou stejní a uzavření ve své “škatulce”. Je velkým uměním a naším celoživotním úkolem vzdělávat se, růst. Naučit se rozpoznat a požívat jazyk druhého člověka nám dá velkou svobodu. Pokud například je někdo cholerik říká: “Prostě jsem takový, smiř se s tím”, je to výmluva. A co hůř. Člověk se stane otrokem své povahy. Nemůže svobodně rozhodnout jak bude jednat. Pokud se bude také učit jednat jiným způsobem, vyzraje a bude se moci rozhodovat svobodněji.

 • od David M Strnad - Odpověď

  Děti obdivuhodně využívají intuici. Bohužel s přibývajícími léty tuto schopnost v důsledku výchovy a okolností člověk potlačuje a ztrácí.
  Mělo by být v zájmu každého člověka tuto schopnost posilovat v osobním rozvoji.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.