Jak si neudělat ostudu při seznámení

Oslovit nového člověka k seznámení můžete téměř kdykoliv. Jde o to vědět “co říct, jak začít a o čem mluvit”. Má smysl mluvit o počasí nebo o tom, co se děje kolem vás?

Kdekoliv a s kýmkoliv

…ve výtahu, na plese, u lékaře, na školeních, při obchodních schůzkách, na třídních schůzkách, v tramvaji, při nákupech. Tam všude se můžete seznámit.

Začněte malou konverzací s lidmi, které (zatím) neznáte. Využijte běžných každodenních situací. Například s novými kolegy v kuchyňce při přípravě kávy, s hosty na večírku, prodavač se zákazníkem, s lidmi na baru, se sousedy z ulice… Prolomte ledy, udělejte první krok.

O čem se bavit s člověkem, kterého neznáte?

Pro rozhovor zvolte nějaké bezpečné a nekonfliktní téma:

Staré dobré POČASÍ

“Je to vůbec možné, že už týden v kuse prší?”

“Dneska to vypadá, že by mohlo začít sněžit, co myslíte?”

“Nebylo by lepší být teď třeba někde u moře?”

“Slyšel jsem ve zprávách, že by se mělo oteplit. Už abychom se konečně ohřáli, co říkáte?”

Počítejte s tím, že o „počasí“ se baví každý. Pokud si zvolíte toto téma, mějte v záloze ještě jedno, kterým můžete navázat.

K seznamování neodmyslitelně patří VEČÍRKY

“Odkud vlastně znáte Petru?”

“Už jste zkusila ty sýrové chlebíčky?”

“Bavíte se? Dáte si se mnou drink?”

“Ten koktejl vypadá dobře, copak v tom je?”

“Máte krásné šaty, můžu se zeptat, kde jste je koupila?”

Na večírku znáte minimálně hostitele, kterého můžete poprosit, ať vás s někým seznámí. Výhodou večírků je, že se tam lidé mezi sebou převážně neznají a seznamování se očekává, takže je jednoduché najít někoho vhodného pro konverzaci.

Nové lidi potkáváte na PROCHÁZKÁCH nebo třeba ve FRONTÁCH

“To je roztomilé štěně, jak je staré?”

“Překvapilo mě, že je tady dnes tolik lidí. Jak dlouho už čekáte?”

“Vypadá to, že vlak má zpoždění, asi si ještě počkáme… Kam máte namířeno?”

 

Nesnažte se být za každou cenu originální,

méně je více

Připadají vám výše zmíněné nápady plytké, ošuntělé a nudné? Souhlasím s vámi, že to nejsou žádné převratné novinky. To se mi na tom právě nejvíc líbí. Je to přirozené. Nesmělí lidé se nemusí nutit do složitých témat nebo se učit nějaké originální a neprověřené fráze. Navíc touto lehkou formou konverzace postupně odhalujete, s kým vlastně máte tu čest. Všední konverzace vás může přenést k tématům, která vás opravdu zajímají.

Ano, jsou situace, kdy se s někým chcete seznámit za nějakým jasným účelem a pokud možno rychle poznat, zda je to člověk, kterého hledáte. Existují ověřené techniky, které jsou vyzkoušené a fungují. Když hledáte vhodného člověka pro spolupráci, stačí vám přibližně minuta dvě, abyste se dostali v rozhovoru přesně tam, kam chcete. Všechny tipy, rady a zkušenosti najdete v ebooku Sponzorovací proces od A do Z.

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.