7 kroků, jak se stát magnetem na lidi

Stejně jako všechny vztahy získat a udržet si přátelství stojí úsilí a obětavost. Jaké je tajemství, které vám přinese do života přátele – lidi, se kterými můžete být sami sebou?

První krok, nezbytný pro získání dobrých kamarádů, není ani tak o tom, co děláme. Je to o tom, jak přemýšlíme. Pokud změníme způsob, kterým přemýšlíme o druhých, můžeme se stát magnetem pro nové přátele.

Je jednoduché a lákavé zaměřit se na chyby druhých. Často lidi kolem sebe ve svých očích snižujeme jen proto, abychom se my cítili lépe. Ale když se zaměříme na to, co je na druhých dobré a krásné, začne se dít něco magického: Začneme je vnímat jinak! Oni to přirozeně vycítí a začnou na nás reagovat novým, pozitivním způsobem.

1. Zaměřte se na dobro v lidech

Nikdo z nás není dokonalý. Všichni máme vlastnosti, které nám komplikují život. Je snadné myslet na to, co nám dělá problémy. Místo toho, se soustřeďte na to, co je dobré. Pokud se přistihnete, že se u ostatních zaměřujete na negativní aspekty, vzpomeňte si, že i vy máte své chyby.

2. Úsměv

Spokojený člověk má na tváři obvykle klidný úsměv. Podívejte se na některé staré lidi. Do obličeje se jim doslova vryly emoce, které u nich v životě převažovaly. Někdo vypadá naštvaně, i když se tváří normálně – uvolněně. Jiný vypadá ustaraně. A pak jsou lidé, ze kterých i přes všechny vrásky vyzařuje mír a spokojenost. Jejich tvář vás doslova uklidňuje.

I když nejste ve vizuálním kontaktu s ostatními (např. po chatu nebo na telefonu), nezapomeňte se usmívat. Váš vnitřní i vnější úsměv bude cítit. Lidé ho poznají na tónu hlasu nebo způsobu tvoření vět.

3. Zbavte se zášti

Zabýváte se tím, jak vám ostatní ublížili? Kdo vám řekl něco špatného? Pokud ano, může být pro vás velmi obtížné uvolnit se od negativních myšlenek. Vyhoďte je doslova z vaší mysli. Vaše hlava není odpadkový koš na jedovaté plivance druhých. Staré negativní myšlenky dokáží přeměnit srdce v kámen. Soustřeďte se na krásu přítomného okamžiku a buďte za to vděční.

4. Buďte pozitivním zrcadlem pro ostatní

Pokud chcete být skutečným přítelem, ukazujte lidem, co dobrého v nich vidíte. Nenechte si to jen pro sebe. Naučte se lidem říkat, co dobrého vidíte nebo cítíte. Říkejte jim, že je máte rádi.

5. Buďte užiteční

Klíčem k vytvoření trvalých přátelství je přemýšlet o tom, co můžete udělat pro své přátele. Otázka, kterou si pravidelně pokládejte, zní: Co potřebují? Co pro ně můžu udělat?

6. Buďte laskaví

Dejte si jako motto: „Laskavost je vždy na místě.“ Nevadí, když se vám jí vždy nepodaří zcela dosáhnout. Ale měl by to být ukazatel, který vás bude směrovat.

7. Buďte vděční

Je tak snadné začít brát své přátele jako samozřejmost. Ale pokud chcete posílit vaše vztahy, dělejte to přesně opačně. Myslete na své přátele s vděčností. Své uznání jim vyjádřete slovy a činy. Každý touží, aby si ho někdo vážil.

Pět kouzelných slov, která tvoří přátelství

„Můžu pro tebe něco udělat?“ Tato slova jsou skutečně magická! Dotýkají se nejen srdcí druhých, ale také transformují naše srdce. Opouštíme tak egocentrický pohled na svět, kde hlavní slovo mají „já“ a „moje“. Místo toho začneme vnímat potřeby, přání a naděje ostatních.

Vzpomeňte si na někoho, komu by právě teď pomohlo, kdyby slyšel těchto pět kouzelných slov…

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.