Když se tomuhle v životě vyhnete, budete se mít lépe.

Čemu se snažím ve své práci, ve vztazích a v životě zcela zásadním způsobem vyhnout?
Kritice, která nenabízí jasné a reálné řešení.

Mohla bych napsat článek, který by popisoval špatný stav dnešní společnosti, lidské neslušnosti, nezralosti, chování a uvést desítky příkladů, jak to nefunguje. Ale jaký má smysl, když si někdo stěžuje a neumí situaci řešit nebo se o to alespoň nesnaží?
Takových názorů je mnoho a nic neřeší, nepřichází s něčím novým ani nemají lepší alternativu pro danou problematiku.
Jediné, co takové články způsobí, je že utvrdí jejich čtenáře o špatné situaci, blbé náladě a o tom, jací jsme obecně vzato hulváti.
Proto přicházím s nápady a řešeními, jak to lze změnit. To, co mohu nabídnout je osobní zkušenost, osobní změna, kterou zažijete a jako ujištění vám mohou být stovky lidí, kteří pod mým vedením, svou proměnu již zažili a zažívají.
Je pěkné někomu poradit: „Měl by ses chovat slušně.“, „Musíte zaujmout.” apod.
Jenže jak se má někdo chovat slušně, když ani neví, proč by to měl dělat, jak se to dělá a co pro to může udělat? Zjistit, proč to daný člověk chce/nechce udělat (například chovat se k někomu slušně), proč mu to nejde, jak by to měl udělat a co konkrétního, to už je mnohem rozsáhlejší téma.
„Chovejme se k sobě slušně!“ Co všechno si pod tím představit? Jak? Ke komu? Proč? Kdy? Jak se to pozná? Co z toho budu mít? Proč je to správně – protože mi to někdo říká?

Aby došlo k nějaké efektivní proměně, musíme brát každé takové prohlášení komplexně.
Já pomáhám lidem projít konkrétní kroky, ukazuji jim jasná a reálná řešení, kde začít, jak pokračovat, co dělat.

Problém nejsou nějací neurčití ONI tam někde venku. Například sobci nejsou jen ti OSTATNÍ. TI, kteří to dělají špatně. Přiznejme si – problém mám i já, sobec sídlí i ve mně. Můj největší nepřítel není někdo CIZÍ, ale jsem to JÁ sám (sama).

V Klubu Školy seznamování pojmenujeme problémy a na základě principů hledáme řešení pro každého zvlášť.
Tak jako jsme se naučili psát písmenko po písmenku, naučíme se příjemné a sebevědomé komunikaci krůček po krůčku. Získejte nejen obecný nadhled, ale jděte cestou „zevnitř ven“ – nejprve změním sebe, abych mohl změnit svět.
Neslibuji vám ráj na zemi, ale je tu šance, že vy si uděláte svůj vlastní svět krásnější.

Jaký je váš názor? Měli by spolu lidé více komunikovat? Častěji se scházet?

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.