Lidé jsou jako zrcadlo

Usmívejme se na ně a budou se na nás usmívat, mračme se na ně a budou se na nás mračit. Lidé mají rádi toho, kdo má rád lidi. Stejně jako úsměv je nakažlivá vstřícnost a přátelskost.
Přátelské chování spočívá v tom, že máme lidi rádi. Nečekáme, až druzí budou mít rádi nás, protože předpokládáme, že nás již mají rádi. Projevujeme iniciativu v přátelském chování, zdravíme a usmíváme se první. Ladíme hovor do osobního tónu a zdůrazňujeme témata, v nichž se shodujeme. Zajímáme se o lidi, jejich práci, starosti i radosti.
Nikdy se nemůže stát oblíbeným ten, kdo neprojevuje zájem o záležitosti druhých. Přijměme druhé k tomu, aby hovořili o svých zájmech. Je přirozené, že i nás přitahují lidé, kteří sdílejí naše názory a zájmy. Pamatujme si nebo si i zapisujme důležité věci z osobního života druhých. Osvojme si umění vžívat se do postavení druhého. Používejme zázračných slovíček – promiňte, prosím, děkuji, buďte tak laskav… Denně je používejte!

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.