Kdo je vaše brzda?

Jak moc se necháte ovlivňovat svým okolím? Vaše okolí ovlivňuje váš růst a to jak pozitivně tak negativně. Někteří lidé dokáží být jako koule na noze.

Většina lidí si vůbec neuvědomuje, jak značnou úlohu v jejich živote hrají lidé, kterými se obklopují.
Vaši přátelé, rodina, kolegové i způsob trávení volného času vás mohou posunout v životě dál nebo naopak vás brzdit nebo dokonce topit.
Máte potenciál, abyste v životě dosáhli prakticky všeho, po čem toužíte. Můžete mít skvělé vztahy, partnera, domov, rodinu, podnikání, peníze, splnit si svoje sny. Ale také se může stát, že z lidí, kteří měli jako mladí velké touhy, se stali řadoví zaměstnanci, nejsou spokojení, žijí v nefunkčních manželství apod.

Kde je chyba?

Velkou měrou se na tom podílí prostředí, ve kterém vyrůstáme, ve kterém žijeme a které nás buď dusí nebo inspiruje.
Když chcete uspět v nějaké oblasti, dejte na lidi, kteří jsou v ní nejlepší. Na vztahy se zeptejte člověka, který má dobré přátele a lidé ho mají rádi. O penězích mluvte s lidmi, kteří jsou bohatí. Jsou to zkrátka lidé, kteří mají za sebou mnoho zkušeností a znalostí v dané problematice.
Pokud vaši přátelé vysedávají často v hospodě, stěžují si, nechtějí se učit nic nového, pak nečekejte, že pochopí a podpoří vaše snahy o zdravý životní styl, studium nového jazyka apod. Nebo jsou-li vaši rodiče celý život zaměstnanci na jedné pozici, pak je pravděpodobně zbytečné se jich ptát na jakýkoliv názor o podnikání.

Řekni mi, jaké přátele máš a já ti řeknu, kdo jsi.

Slyšela jsem, že jsme průměrem pěti lidí, se kterými jsme nejvíce v kontaktu nebo na které se nejvíce zaměřujeme.
Když se dostaneme do skupiny cílevědomých lidí, kteří na sobě pracují a chtějí v životě něco dokázat, pak i my s nimi porosteme. Pokud bude naším standardem strávit večer s partnerem u televize, začneme postupně uvadat.

Možná je ve vašem okolí někdo, kdo vás brzdí, ale také je to hodně o tom, jak se k tomu postavíte! Vlastně je to hlavně o tom, jak se vidíte vy sami, jak vážně berete řeči druhých, jak na sebe necháte dopadat cizí negativní myšlenky.

Je to otázka sebevzdělávání. Každý úspěšný člověk měl a má nějaký vzor, nějakého mentora, se kterým konzultuje své úspěchy i neúspěchy. Osobu, která si už v životě ledasčím prošla, má zkušenosti, je úspěšná a může být vaším průvodcem a poskytnout smysluplné rady.

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Prozatím jediná reakce u “Kdo je vaše brzda?


  • od Michal - Odpověď

    Tak to je přesný!

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.