Výzva! 3 věci, které za týden změní váš život k lepšímu

Vztahy rostou nebo uvadají nic mezi tím. První přátelství, na kterém bychom měli pracovat, je vztah sám se sebou. My sami jsme člověk, před kterým se neschováme, kterému neutečeme a se kterým musíme prožít celý život.

Princip zevnitř ven

Jestliže je pro nás těžké hrát týmovou hru, radovat se z úspěchů druhých, dělit se o chválu, potřebujeme nejprve zlepšit vztah sami k sobě.

Dosažení vnitřní jistoty, velkorysosti, emocionální vyrovnanosti, zodpovědnosti za svůj život, stanovení si, kdo jsem a kam se chci dostat, je cesta – proces, který potřebuje svůj čas. Samozřejmě jeden článek nám nedá návod na život a ani ho za nás nevyřeší, ale pokusím se ukázat oblasti a způsoby, které by měly pomoci, na které je dobré se zaměřit.

„Chceme-li od života víc, potřebujeme podstatně nový způsob myšlení.“ Olga Strnadová

Buďme aktivní!

Pokud se nám něco nelíbí nebo bychom určitou věc rádi změnili, nemluvme o tom, ale začněme to dělat. Nečekejme, že se někdo objeví, vyřeší to, udělá to, a my budeme mít prospěch pouze z toho, že nečině přihlížíme. Staňme se aktivními iniciátory!

Nežli můžeme působit na ostatní, musíme zvládnout sami sebe. Pokud chceme ve svém životě něco změnit, musíme začít u sebe, ne u svých rodičů, partnera, dětí, přátel nebo kolegů. Pokud chceme dosáhnout výsledků, po kterých toužíme, musíme na sobě začít pracovat. Například, když se nevykašleme na určitý slib, který jsme si dali, získáme pocit, že máme svůj život pod kontrolou.

Je důležité mít rád sám sebe…

…dopřát si nějaké soukromé potěšení, udělat to, co bude nejlepší pro mě, ale často lidé utíkají k věcem a aktivitám, které nepřináší užitek jim ani nikomu jinému. Albert Einstein jednou řekl: „Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.“ Já s tímto jeho výrokem velmi souzním. Dělejme dobré skutky a nemysleme jen sami na sebe, ale zároveň na sebe berme ohledy. Chovejme se čestně. Využívejme svých talentů, rozvíjejme své vlohy.

Pěkná teorie, že? Takže hurá do praxe!

1. Pět dní po sobě vstaňte z postele o 15 minut dřív, než jste zvyklí a využijte tento čas pro sebe (začněte číst nějakou zajímavou knihu, kterou už dlouho odkládáte, zacvičte si a přestaňte si říkat: „až budu mít čas“, připravte si zdravou snídani, představte si, jaký budete mít skvělý den, napište partnerovi milý vzkaz a přilepte ho na ledničku, cokoliv, co uznáte za vhodné).

2. Udělejte pět dní po sobě nějaký dobrý skutek (pusťte někoho sednout v tramvaji, uvařte kolegům ráno kávu, dejte drobné bezdomovci, pochvalte někoho, popřejte mu krásný den…).

3. Udělejte něco, co si už přejete udělat hodně dlouho, ale stále to odkládáte, buď proto, že nemáte čas nebo proto, že je to pro vás nějakým způsobem nepohodlné a musíte se k tomu přemáhat. (zavolat tchyni, jít si zaběhat, vyžehlit koš prádla, který na vás už týden čeká apod.). Naplánujte si konkrétní den a čas a dodržte svůj slib.

Autor: David M Strnad

Pomáhám lidem najít jejich skutečný SEN, aby se stal jejich Silným Emotivním Nábojem. Nemyslím sen, který se jim zdál nad ránem. Mluvím zde o jejich poslání, vizi a skutečných cílech. Takový sen musí být větší než to kde jsme dnes, musí nás přimět k tomu pracovat na sobě. Proto vznikla Škola seznamování, kde učíme lidi rozšiřovat sféru vlivu a budovat vztahy. Jsem autorem Video klíč k úspěchu, kde pomáháme nejenom podnikatelům integrovat video marketing do jejich obchodního modelu…

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.