(Nejen) Můj příběh… aktivní seznamování

Začátky nebývají snadné

Když jsem s aktivním seznamováním začínala, měla jsem z oslovení nových lidí strach. Vůbec jsem nevěděla, jak překonat stud, jak zvládnout trému. Jak sebrat odvahu udělat první krok a začít se bavit s někým neznámým. Nechtěla jsem se vtírat, působit trapně nebo zoufale.

K tomu všemu jsem prožívala osobní krizi. Cítila jsem se osamělá a neschopná. Byla jsem na mateřské, v novém městě, bez jediného známého. Měla jsem o 25 kilo víc, dluhy, spoustu špatných zkušeností s lidmi a nulové sebevědomí. S vrstevníky jsem si moc nerozuměla. Můj tehdejší život se točil převážně kolem slovíček „papat“, „kakat“„hají“.

Nevěděla jsem jak začít

Jak najít s novými lidmi společné téma a zbavit se pocitu, že nemám o čem mluvit. A když už jsem sebrala odvahu a zkusila to, poznala jsem převážně lidi, se kterými jsem si moc nerozuměla. Přesto jsem věděla, že mám na víc. Toužila jsem svou situaci změnit. Přemýšlela jsem, jak se dostat k lepším kontaktům a jak zaujmout hned při prvním setkání.

Proměna

Začala jsem číst inspirativní knihy o komunikaci a osobním rozvoji. Díky tomu jsem začala chápat principy seznamování, které jsou použitelné jak v běžném životě tak v podnikání. Začala jsem zkoušet různé způsoby navazování kontaktů – čím začít rozhovor, jak oslovit druhé lidi. Postupně jsem přicházela na to co dělat, aby se lidé se mnou cítili dobře.

Hledala jsem způsoby jak si říct o kontakt, aby to nevypadalo vlezle. Pořád jsem se ale nemohla zbavit pocitu, zda jsem neřekla něco nevhodného. Věděla jsem, že to pramení z mého nízkého sebevědomí.

Klíčové bylo začít dělat takové věci, abych získala zpět sebedůvěru i přesto, že jsem měla pocit, že jsem selhala a nacházím se ve složité životní situaci.

Obrovskou pomocí pro mě byl můj manžel, který mě podporoval a věřil mi. Pomáhal mi zvládnout neúspěchy, které jsem někdy zažívala a moje sny zaléval novou a novu motivací jako květinu vodou. Snažila jsem se lépe pochopit sebe sama a začala jsem objevovat svoje přednosti (umím naslouchat, vcítit se do druhých, umím rychle poznat, co druhé trápí a pomoci jim…). A tak jsem v seznamování začala využívat toho, co vím, co umím a co mi jde nejlépe.

Akce

skutecne Brzy jsem uměla rozpoznat správnou situaci k seznámení a když taková situace nebyla, dokázala jsem ji vytvořit a začít s lidmi konverzovat. Postupným osmělováním a zkušenostmi jsem získala jistotu, o čem se s kým bavit, jak udělat dobrý dojem a jak udržet rozhovor živý a zábavný.

Díky aktivitě rostlo i mé sebevědomí a to mi pomohlo osvobodit se od od myšlenek typu: „Co si o mně budou myslet druzí?“ Můj okruh známých a kamarádů rostl. Moje zájmy a zážitky byly pestřejší, život zábavnější. Začala jsem hubnout a rozhodla se, že navzdory složité finanční situaci se opět pustím do podnikání.

Příležitost

Začala jsem lidi kontaktovat nejen ze soukromých, ale také z pracovních důvodů. Díky tomu jsem pochopila, jak je důležité se správně prezentovat. Vědět jak lidem prodat své myšlenky a získat jejich důvěru v to, co dělám.

Protože jsem měla v komunikaci úspěchy a byla jsem ambiciózní, začala jsem učit a vést týmy lidí a podnikatelů v navazování kontaktů a budování vztahů. Většina lidí stejně jako já na začátku řešila, jak ztratit prvotní ostych a překonat sama sebe. Byli ochotni učit se nové věci, ale potřebovali vedení. Já sama jsem se průběžně dál vzdělávala a vypracovala jsem např. krátký manuál s tipy, jak si zapamatovat lidi, se kterými se setkáte.

Veřejné úspěchy

Naučila jsem stovky lidí, jak oslovit kohokoliv třeba v autobusu, jenom tak na ulici nebo v supermarketu. Vedla jsem je postupným tréninkem, aby dokázali vhodně upozornit na své kvality a prodat lidem své myšlenky, produkty, práci a získávali větší vliv.

Mezi mé posluchače patřili lidé všech věkových kategorií, z různých konců světa. Byli mezi nimi zkušení manažeři s letitou praxí v oboru i čerství maturanti. A proto…

Postavila jsem svoje školení na obecných principech, které fungují pro každého bez rozdílu věku, pohlaví nebo společenského postavení.

Dostavily se výsledky

Mí studenti přestali pochybovat o svých schopnostech, i když byli mezi zkušenějšími nebo výše postavenými lidmi. Zaznamenali pozitivní změny nejen v pracovní komunikaci a seznamování, ale i na svém sebevědomí a soukromých vztazích, protože získávali nejen kontakty, ale s každým člověkem navázali dobrý vztah.

Inspirace

Tyto zkušenosti mě ještě více inspirovaly. Úspěchy mých studentů mě přesvědčily, že ať děláte v životě cokoliv, je dobré umět se prosadit, dát o sobě vědět a to nejlépe prostřednictvím dobrých doporučení od přátel. Úspěšní lidé jsou velmi často i žádanými společníky a hosty. Lidé, kteří navazují dobré vztahy, mají jistotu v sebe sama a dokáží přenést víru toho co dělají na ostatní, dokáží lidi kolem sebe inspirovat, být jim příkladem a vést ostatní ke změně.

Nový projekt eBook-2.0

Společně se svým skvělým týmem, který vznikl právě díky výše zmíněným dovednostem, jsem pro vás připravila Školu seznamování, kde se s Vámi ráda podělím o své zkušenosti. Podpořím Vás v oblastech, které Vám nyní činí obtíže a také Vás ráda poznám osobně.

Ve Škole seznamování se společně zaměříme na to, jaká témata Vám pomůžou snadno se seznámit.

 • Naučíte se, být pro lidi přitažlivější a zábavnější.
 • Pomůžu Vám, zvládnout případné odmítnutí nebo neúspěch.
 • Budete bravurně komunikovat i s lidmi, kteří mají jiné názory a postoje než vy.

Co dělám a s čím mohu pomoci

Moje největší témata jsou právě o komunikaci a o prezentování sebe, své práce i myšlenek. O tom, jak pracovat s lidmi, jak s nimi mluvit a také o plánování, jak si zorganizovat věci v životě, abychom byli spokojení. To je to, co lidé najdou v mých kurzech.

Vždycky jsem inklinovala ke vzdělávání lidí. Uvědomila jsem si, že to je skutečně to, co mě nejvíc baví. Že je to moje životní vášeň. Můj talent je dělat věci jednoduše. Umím se rychle učit, ihned to praktikovat a umím to naučit druhé.

Začala jsem školit

Trénovat svůj tým. A ono to fungovalo. Lidi v týmu rostli, zlepšovali se, začali být aktivnější. To byla úžasná zpětná vazba a motivace. Díky tomu začaly postupně vznikat online programy Seznámit se je snadnéŠkola seznamování.

K mé obrovské radosti se free ebook „Seznámit se je snadné aneb Udělejte si z lidí přátele“ stal nejrozšířenějším ebookem v České a Slovenské Republice.

Lidé se zajímají o vztahy, protože…

…vztahy jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Moje ebooky jsou pro každého, komu na sobě i na vztazích s druhými záleží. Užitečné rady v nich najdou i obchodníci a začínající podnikatelé. Sama jsem zažila 1700 odmítnutí, než přišel první úspěch.

O mně v číslech

Jako lektorka působím od roku 2003. Mám odpřednášených více než 700 živých školení, seminářů , workshopů a kurzů. Více než 500 webinářů. Mými kurzy prošlo přes 13 000 lidí.

Sama se aktivně vzdělávám. Absolvovala jsem několik desítek školení osobního rozvoje, psychologie, obchodu, komunikace, sebepoznání, strategií, plánování a vedení lidí.  Vše, co jsem považovala za dobré, jsem hned praktikovala, sbírala zkušenosti a to nejlepší z mých zkušeností předávám ostatním.

Pokud Vás můj příběh oslovil, moc ráda Vás poznám! Najdete mě na Facebooku nebo mi napište olga@seznamitsejesnadne.cz

Odpovím všem. Jen mi dejte trochu času (cca 14 dní). Chci se Vašim zprávám a komentářům opravdu věnovat.

Stáhněte si eBook, který jsem pro vás připravila. Změňte svůj život!

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

2x komentováno u “(Nejen) Můj příběh… aktivní seznamování


 • od Mirek Malý - Odpověď

  Dobrý den,
  dostal jsem se náhodou přes FB k videu, kde krásně mluvíte o lidech, a tak mi
  nedalo, abych Vám něco nenapsal, i když to nikdy nedělám.
  Já jsem se nikdy necítil osamělý a sám, často jsem byl středem společnosti, hraji v kapele, bavím rád lidi, zaměstnávám lidi, ale když jsem před lety začal podnikat moc lidí v okolí se změnilo, a když jsem udělal první kopanec, zůstal se mnou jen jeden člověk a rodina. Nijak jsem se z toho nesložil, a je to všechno dvacet let za námi, stále se s lidmi snadno seznamuji, ale kdo je kamarád, přítel nebo známý, jak to rozlišujete? Máte na to je nějaká kolonky kdo je kdo? Měl jsem s tímhle problémy už v osmé třídě ZDŠ., teď je mi 54 let a obdivuji, jaké v tom máte jasno.
  Mirek Malý

 • od Hanka - Odpověď

  Olgo…dobrý den…již několik dní mi v mailech ležela Tvoje videa. Nyní jsem je shlédla a jsem z nich nadšená. Nemám problém se s lidmi seznámit, ale jsem introvert a tak mám spíš problém udržet delší soustředění na druhé. Nicméně, je to tak jak radíš, funguje to. Dokonce se dá navázat kontakt i s mladíkem, který do mě strčil batohem. Omluvil se a já mu za omluvu poděkovala, že se mne vůbec všiml. Výsledkem bylo to, že on se necítil pod psa a já neměla zkažené odpoledne jedním žďuchancem, vlastně jsem opětovanou komunikací zamezila prožití negativní emoce, což je paráda :-) opravdu je jednoduché se v každé situaci seznámit…a pokud by to snad jednou dvakrát nevyšlo…no někde se trénovat musí, buďme vděčni i za negativní zkušenosti, ty nás skutěčně posouvají dál.
  Děkuji za spousty inspirace jak s lidmi komunikovat, měj se fajn Hanka

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.