O čem se s nimi budu bavit?!

Už jste někdy slyšeli někoho, jak si stěžuje: „Nemůžu jít na ten večírek / na to rande / na tu schůzku, nemám nic na sebe!“ Jo? Slyšeli? Možná z vlastních úst? :)
A už jste někdy slyšeli, jak někdo panikaří: „Co tam budu dělat! Nemám jim co říct! O čem se budu bavit?“

Když se chystáte na důležité setkání, jdete mezi významné lidi nebo na první rande, je přirozené, že promýšlíte, co si vezmete na sebe. Chcete vypadat dobře. Být sladění. Cítit se v oblečení pohodlně a sebevědomě. Vybrat správný oblek, košili, kravatu nebo kabelku, lodičky a rtěnku. Upravíte se, učešete, nalíčíte, navoníte. Výborně! Vypadáte skvěle!
Jenže!!! Nezapomněli jste náhodou na to nejdůležitější?!
Víte, co říct? O čem se bavit? Jak udělat dobrý dojem, až otevřete pusu? Jak být přesvědčivý, inteligentní, společenský, zábavný,…?

Stejně jako si na sebe nevezmete první tričko, které na vás vypadne ze skříně, tak byste neměli vyslovit jakoukoliv první myšlenku, která vám při vašem příchodu prolétne hlavou. Také se může stát varianta, že vám hlavou neprolétne vůbec nic a budete na druhé lidi jen zírat se zoufalým očekáváním, že vás někdo zachrání. Začnete být nervózní, potit se a v zoufalství se chytnete první myšlenky, která vám přijde na mysl a z vás vypadne něco jako: „No, už jsem si myslela, že to tady bude pěkná nuda, ale když vás vidím, tak už o tom nepochybuji. … Teda jako nepochybuji o tom, že to tu bude fajn. Hi! Co myslíte?“

Chcete-li se naučit jak dobře, sebevědomě, s klidem zvládnout jakékoliv setkání, zbavit se strachu z oslovení cizích lidí, nebýt nervózní a udělat na lidi dobrý dojem. Užívat si společenská setkání a být důvěryhodný obchodník, pak se vaším dobrým společníkem stane i ebook Když chceš víc…

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.