Život s ADHD

2. téma

Život s ADHD.
(porucha pozornosti s hyperaktivitou)
Osobní konzultace s Olgou Strnadovou

 • Jak sám v sobě zvládnout život s ADHD dítětem a vychovat z něj sebevědomou a zodpovědnou osobnost?

Tento kurz není typickým kurzem o výchově hyperaktivních dětí!

Nejde o typický kurz o výchově hyperaktivních dětí, ale především o pochopení několika výchovných milníků, o kterých se příliš nemluví. Kurz a konzultace jsou určené především rodičům.

Na osobní konzultaci se dozvíte:

 • jak pochopit jeho svět
 • co se děje v jeho hlavě a jak s tím pracovat
 • jak zvládnout běžný rodinný život, aby dítě nenarušovalo pohodu v partnerském vztahu i sourozenecké vztahy
 • kde přidat a kde ubrat ve výchově
 • jak zvládnout negativní reakce vašeho okolí
 • léčba ano či ne
 • na co si dávat pozor a jaké chyby jako rodič nedělat (trestat/netrestat a jak)
 • jak pracovat s jeho negativistickými postoji a agresivitou
Chci konzultaci a být dobrý rodič.
 • Být dobrý rodič. To je přání všech, kdo máme děti.

Nikdy jsme se neučili, jak vychovávat. Z vlastní rodiny, odkud pocházíme, si možná neneseme nejlepší způsoby a návyky. Přesto chceme pro svoje děti to nejlepší, ale často se k nim chováme přesně naopak.

Co si navíc máme počít, když se nám narodilo dítě, které je těžko zvladatelné, nepozorné, neklidné a s diagnózou ADHD?

Vyčerpání, bezradnost, hádky s partnerem, pocit vlastní neschopnosti, pochybnosti, nepřijetí od vašeho okolí, ostuda na veřejnosti, návštěvy psychologických poraden a lékařů, problémy ve školce a škole, dítě s „papírama“… to je typický scénář pro rodiče, kteří mají doma hyperaktivní dítě.

Sama jsem si prošla podobným martyriem, než jsem pochopila a konečně našla způsob, jak svého svérázného syna lépe chápat, jak s ním komunikovat, abychom spolu vycházeli a on se dokázal začlenit a běžně fungovat mezi svými vrstevníky i dospělými. Od té doby se neuvěřitelně změnil. Udělal na sobě obrovský kus práce. Děti i učitelky ho mají rády. Ano, jeho výchova je stále náročnější, ale jsou vidět výsledky. Je z něj šikovný kluk, který umí pomáhat, který neubližuje, který má rád sám sebe, a záleží mu na druhých.

 • Pokud i vy máte dojem, že si s vaším dítětem nevíte úplně rady, pak se s vámi ráda podělím o osobní zkušenosti.

Nebudu vám říkat naučené věci, díky kterým mám státnici z pedagogiky a z psychologie, ale převážně praktické rady, které jsem objevila jako matka a manželka.

- Olga Strnadová -
Chci konzultovat

Proč maminky uvítaly tyto konzultace a co jim přinesly?

Mnohé z maminek hyperaktivních dětí získaly... Zjistily alternativy, které se často neshodují s názory bílých plášťů, ale které opravdu fungují. Drobné změny, které začaly aplikovat ve výchově vlastních dětí posunuly vpřed celé rodiny. Mnohým se zastabilizoval rodinný i partnerský život. Tatínkové jsou taktéž významnou podporou v takové výchově dětí a rozhodně by neměli chybět ani na konzultacích, ani při výchově, ať už je jejich názor jakýkoliv. Otevřená mysl a srdce dělají zázraky. Naučme se společně jiným metodám. Už jen proto, že i vaše dítě je "jiná" osobnost.

Chci osobní konzultace s Olgou

Kdo je Olga Strnadová ?!

V roce 2003 jsem začala učit a o 9 let později psát. Tyto dvě činnosti mi dělají dobře a druhým pomáhají. Mým hlavním tématem jsou vztahy, komunikace a vystupování ve společnosti (od etikety přes prezentování po obchod).

Jsem introvert, který pochopil, že svých snů nedosáhne sám, a že pokud chce něco změnit musí „s kůží na trh“. Tak jsem dělala maximum proto, abych kultivovala sebe, své komunikační dovednosti a vše co s tím souvisí. Neučím nic, čím bych si sama osobně neprošla a s čím jsem ještě někomu druhému nepomohla. Za každým mým kurzem nebo knihou je spousta vlastní dřiny, chyb, neúspěchů i trapasů, které jsem svou vytrvalostí dokázala přeměnit na radost, kterou mohu rozdávat kamkoliv přijdu.

Smyslem mé práce s lidmi jsou 3 věci:

 1. aby si vytvořili dobrý vztah sami se sebou
 2. aby žili v harmonických vztazích doma, s přáteli i s kolegy
 3. aby byli důvěryhodnými obchodními partnery a úspěšnými obchodníky

Stáhněte si bezplatně

Rubriky BLOGu

Nejlepší články