Proč je dobrý kamarád lepší než trenér nebo terapeut?

Přátelé a kamarádi nejen zpestřují a obohacují váš život, ale také blahodárně působí na vaše psychické i fyzické zdraví.

Přátelství je dobré pro vaše zdraví

Sociální vztahy jsou pro lidský život mimořádně důležité. Ať už jde o blízké přátele nebo jen povrchní známosti, můžeme zažít spoustu zábavy. Díky správným kamarádům žijeme zdravější život.

Pohyb

Průzkumy ukazují, že právě přátelé jsou nejčastěji ti, kteří vás vyvedou z lenosti. Když byste si šli zaběhat, není pochyb o tom, že se vám bude lépe sportovat ve dvou. Přátelé se navzájem kibicují. Dodávají si chuť a odhodlání vyrazit na kolo a podobně. Když si s přáteli domluvíte hodinu v posilovně, máte záminku, abyste si skutečně šli zacvičit.

Uvolnění stresu

Je-li na vás vyvíjen tlak, ale máte přítele, kterému se můžete svěřit, uleví se vám. Máte-li někoho, komu můžete zavolat o pomoc, jsou vaše trápení menší. Často stačí jeden člověk, který vás má rád a který vám věří, abyste dokázali nést těžkosti, které vás potkaly. Průzkumy ukázaly, že ženy ve stresu vylučují také hormon oxytocin, který je vede k tomu, aby si šly s někým promluvit. Mluvení jim pomáhá uvolňovat stres.

Sebevědomí

Je celkem přirozené, že pokud jste často mezi lidmi, smějete se, bavíte se, můžete být sami sebou, máte dobrou náladu, pocit klidu, je váš život příjemnější. Jste psychicky vyrovnanější.

Kreativita

Pokud máte kolem sebe pestré spektrum kamarádů, jste kreativnější, nápaditější. Váš mozek lépe pracuje. Jste pohotovější v komunikaci a rozšiřuje se a je vnímavější váš smysl pro humor.

Pochopitelně můžeme mít kolem sebe i kamarády, kteří nás budou tahat jen do hospody, kde můžeme celý večer poslouchat řeči o tom, jak je všechno špatné nebo zbytečné. Máte-li kolem sebe takové lidi, zamyslete se, zda je to to, co v životě chcete.

Na světě je spousta úžasných lidí, se kterými se můžete seznámit. Váš život může být mnohem zábavnější, pestřejší a krásnější.

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.