Pražské mraveniště

Když jsem nedávno čekala na metro a pozorovala lidi, měla jsem pocit, že jsem součástí obrovského mraveniště. Téměř všichni vypadali jako by měli nějaký důležitý úkol, svoji cestu, nechtěli být nikým vyrušováni. Byli jako mravenci, kteří si nesou kousek jehličí a věnují svoji pozornost, svoji energii jen tomu malému kousku jehličí, jako by se kolem něj točil celý svět. Stejně jako skuteční mravenci lezou jeden přes druhého zaměření na svůj úkol, tak lidé v metru nebo na ulicimetro míjeli jeden druhého bez jediného vyměněného pohledu. Když už se něčí oči střetly, jejich pohled byl prázdný, bez zájmu, jediná znatelná emoce byla „proč na mě kouká“ nebo „doufám, že po mě nebude nic chtít“. Mravenci patří k výjimečným společenstvím, kde každý má svůj malý úkol a pracuje pro blaho celého systému. A co my? Když už vidíme jen ten „svůj“ kousek jehličí, děláme to proto, abychom se všichni měli co nejlépe nebo je to jinak…?!

 

[button mode=”link” href=”http://skolaseznamovani.cz”]Škola seznamování[/button]  

[button mode=”down” href=”http://seznamitsejesnadne.cz/ke-stazeni-ebook-3.0/”]Stáhněte si ZDARMA ebook[/button]

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Prozatím jediná reakce u “Pražské mraveniště


  • od Skills of Art - Odpověď

    Když jsem jezdila dennodenně ráno metrem na praxi (a bohužel projela skoro dvě trasy), tak jsem si říkala, kam pořád ti lidi mohou spěchat. Obzvlášť při přestupu na Můstku z A na C jsem si připadala jak součást hnaného stáda :-) Zajímavé.. :-)

    Měj se ;-)
    Skills-of-Art

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.