Přivýdělky i podnikání pro každou maminku na mateřské

Jaké mají dnes maminky na mateřské možnosti?

Já sama jsem maminka na mateřské se dvěma malými dětmi, které jsou prakticky 24 hodin denně se mnou. Musela jsem si najít cestu, jak vše zvládnu i bez školky, babiček na hlídání, počátečního kapitálu a s minimem volného času. Skloubit vše tak, abych „neodkládala děti k televizi“ a měla čas i na sebe, kamarádky, sport… Jako maminka začátečnice s prvním dítětem jsem byla z nové role úplně zmatená. Nic jsem nestíhala, pořád jsem něco dělala a přitom měla pocit, že to není vidět. Byla jsem vyčerpaná. Časem jsem se (právě díky mateřství) naučila spoustu užitečných dovedností, díky kterým se dá zvládnout i „nemožné“. Stále nacházím oblasti, kde mám co zlepšovat. Možná i vy hledáte cestu – jak na to, jaké máte možnosti, co se dá nebo nedá zvládnout.

Co tedy může maminka s dětmi dělat, aby vydělávala a co vše to obnáší:

PRACOVAT

– Klasické zaměstnání

Investice – náklady na dopravu a hlídání

Časová náročnost – velká (na plný úvazek 40 hodin týdně)

Hlídání dětí – rozhodně ano

Možnost výdělku (měsíčně) – tisíce a desetitisíce

Má smysl se pouze v případě, že si vyděláte výrazně víc, než byste dala za hlídání. Musíte se smířit s tím, že děti uvidíte víceméně ráno, večer a o víkendech. Na druhou stranu pak trávíte čas s rodinou efektivněji a více si ho užijete. V práci odpočíváte od dětí a s dětmi od práce.

– Brigáda

Investice – náklady na dopravu a hlídání

Časová náročnost – střední (cca 20 hodin týdně)

Hlídání dětí – ano částečně

Možnost výdělku (měsíčně) – většinou násobky tisíců

Občasný úklid třeba někde v restauraci nebo firmě, roznášení letáků, výpomoc v obchodě, prodavačka v kině na pár hodin apod. Dá se zvládnout po večerech nebo víkendech, kdy je větší pravděpodobnost, že vám děti pohlídá manžel, babička nebo sousedka.

– Zaměstnání s možností práce i z domova

Investice – náklady na doppodnikání na mateřskéravu a hlídání

Časová náročnost – velká (týdně cca 20 hodin v práci a 20 hodin doma)

Hlídání dětí – ano částečně

Možnost výdělku (měsíčně) – tisíce a desetitisíce

Výhodou je možnost pracovat (převážně na pc) z domova. Takže máte šanci trávit více času s rodinou a jste částečně pánem svého času. Práce se dá zvládnout po večerech nebo odpoledne, když děti spí.

PODNIKAT

– Pronájem nemovitostí

Investice – miliony

Časová náročnost – malá

Hlídání dětí – není třeba

Možnost výdělku (měsíčně) – tisíce až statisíce

Vyřizujete smlouvy, chod nemovitosti, komunikujete s nájemníky nebo si na to najmete firmu.

– Vlastní firma

Investice – statisíce až miliony

Časová náročnost – z počátku obrovská, později střední

Hlídání dětí – ano (rozsah dle zaběhnutosti firmy)

Možnost výdělku (měsíčně) – desetitisíce až statisíce

Můžete založit vlastní firmu, vést soukromou školku, kavárnu nebo nabízet jiné služby a produkty.

– Sama na sebe

Investice – tisíce až statisíce

Časová náročnost – většinou střední (pracovní dobu si určujete sama)

Hlídání dětí – občas

Možnost výdělku (měsíčně) – tisíce až desetitisíce

Z domova se dá zvládnout – účetnictví, hlídání dětí, doučování, pečení dortů na zakázku, šití, výroba šperků, venčení a hlídání psů nebo jako kosmetička, masérka apod. Většinou zvládnete přímo z domova i s dětmi. V případě kosmetičky nebo masérky pochopitelně potřebujete i vhodné prostory. Také můžete mít vlastní krámek, kadeřnictví, prodávat kosmetiku, domluvit se s kamarádkou a chodit uklízet do domácností apod. To bez hlídání už nepůjde.

– Network

Investice – tisíce až desetitisíce

Časová náročnost – většinou malá a střední (pracovní dobu si určujete sama)

Hlídání dětí – občas

Možnost výdělku (měsíčně) – stokoruny až desetitisíce (nejběžněji v ČR a SR), dá se i víc

Velmi časově variabilní, záleží jaký network si vyberete. Potřebujete být na telefonu, chodit na schůzky a věnovat se svému týmu a zákazníkům.

– Infopodnikání

Investice – stokoruny až tisíce

Časová náročnost – střední (pracovní dobu si určujete sama)

Hlídání dětí – výjimečně

Možnost výdělku (měsíčně) – tisíce až statisíce

Potřebujete nápad, vlastní doménu a hosting. Pravidelně si udělat čas (po večerech apod.), abyste vytvořila vlastní produkt (napsat ebook, připravit webináře, natočit výuková videa apod.).

– Affilování (Affiliate program)

Investice – stokoruny

Časová náročnost -malá (2 hodiny týdně)

Hlídání dětí – není třeba

Možnost výdělku (měsíčně) – tisíce a desetitisíce ovšem i statisíce

Pokud nemáte nápad, produkt, ale máte doma internet a baví vás občas něco napsat, pak můžete svým známým prostřednictvím emailu, blogu, telefonu nebo sociálních sítí doporučovat již existující produkty někoho jiného. Najděte si, co se vám líbí, přihlaste se do affiliate programu a upozorněte na kampaň své známé nebo čtenáře blogu. Průměrný affiliate partner si vydělá 5 – 10 tisíc měsíčně, ovšem jeden dobře napsaný email vám může vydělat i několik desítek tisíc korun.

 

Pokud vás zaujala příležitost affiliate podnikání, pak dobré tipy najdete na www.uspechjsity.cz

Co vlastně dělám a jak to všechno zvládám? Aneb jak to všechno skloubit dohromady?!

přivýdělek na mateřskéAť už jsem chodila do zaměstnání nebo sama podnikala, zjistila jsem, že nezbytnou součástí každého úspěchu jsou dobré vztahy, kvalitní komunikace, to kolik lidí vás zná, co o vás ví, s čím jim můžete pomoci. Klíčem k tomu celému je navazování dobrých kontaktů s těmi správnými lidmi pro vás a budování přátelských vztahů v práci, podnikání i v soukromí.

Proto vznikla Škola seznamování – klub skvělých lidí, kteří jsou otevření, mají chuť se společně učit, navazovat a vytvářet obchodní i osobní vztahy. Napsala jsem na toto téma několik ebooků, připravila kurz a natočila sérii videí, ve kterých sdílím užitečné rady a zkušenosti se seznamováním, vytvářením dobrého jména, posilování sebevědomí a konkrétní praktické techniky, jak si z lidí udělat přátele, stát se oblíbeným, získat respekt a rozšiřovat tak svůj vliv.

Pracuji doma po večerech, když dám děti spát. Od osmi do půlnoci se dá stihnout hodně. Pak mezi šestou a sedmou ráno než se děti vzbudí. Ideální bylo, když spaly ještě odpoledne, byly to další dvě hodiny klidu na práci.

Krátké pracovní schůzky, káva s kamarádkami i sport se dají zvládnout i s dětmi.

Řešením pro práci jsou restaurace nebo kavárny s herničkou. Také podniky v blízkosti dětských hřišť – můžete jít na procházku/na hřiště s kamarádkou s tím, že se s ní předem domluvíte, že si na tři čtvrtě hodinky odskočíte (vyřídíte pracovní schůzku) a ona mezitím pohlídá děti.

S manželem si můžete domluvit jeden večer (i odpoledne) v týdnu, který bude jen váš a na oplátku dát jeden večer jemu. Pak můžete každý týden vyrazit ven s přáteli nebo se věnovat práci, kterou potřebujete udělat mimo domov (natáčení, rozhovory,…).

Čtěte alespoň 15 minut denně, dá se to i v okamžiku, kdy se děti na chvíli samy zabaví. Je naprosto nezbytné se stále vzdělávat!

Pokud se chcete hýbat, pusťte si muziku a cvičte doma s dětmi. My si při tom užijeme spoustu legrace. Samozřejmě můžete jít i do fitka s herničkou a hlídáním. Odpočinete si a pro děti to je většinou příjemná změna. Máte-li jedno dítě – můžete ho posadit do kočárku a jít si zaběhat i s kočárkem. Věřte mi, stačí 30 – 45 minut každé ráno a uděláte tak pro sebe opravdu hodně.

práce na mateřskéDoporučuji, dělejte si přátele, seznamujte se v mateřských centrech a na akcích pro děti s dalšími rodiči. Já sama vedu programy pro maminky s dětmi jako dobrovolnice v mateřském centru, je to ideální cesta, jak si rozšířit okruh kamarádek navíc s podobně starými dětmi. Rozhlédněte se, jaké máte možnosti, co se kolem vás děje. Máte-li pocit, že u vás tzv. chcípl pes nebo vám něco ve vašem okolí chybí, pak to přece můžete vytvořit. Vymyslete a zorganizujte akci, kde by se lidé mohli scházet. Já jsem například pro okruh svých kamarádek založila „Dámský klub“. Když budete mít kolem sebe přátele, pak se může každá procházka stát příjemným setkáním. Velmi to prospívá nejen vám, ale i vašemu manželovi, protože když přijde večer domů, už máte „vykecáno“ a dokážete spolu strávit čas efektivněji. ;)

Možnosti jsou. Cestu si musíte vytvořit samy tak, aby vyhovovala vám, vaší rodině a práci. Každopádně za sebe mohu říct, že mateřská je ideální doba, kdy můžete začít dělat něco, co vás baví, něco nového nebo rozjet vlastní podnikání.

Nezapomeňte uspechjsity.cz

Držím vám palce!

Podělte se i vy o své zkušenosti. Co vy zvládáte při mateřské? Co vám pomohlo nebo s čím byste potřebovali poradit? Těším se na vaše komentáře.

Olga

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.