Proč online seznamky nefungují?

Existují i výjimky. Sama znám několik párů, které se seznámily přes seznamku a jsou spolu už dvanáct let a mají rodinu. Ale z toho obrovského množství profilů, schůzek a seznámení to je pouze promilový výsledek. A hlavně online seznamky už jednoduše nejsou to, co byly.
Na seznamkách se drží zajímavá sociodemografická skupina, kterou jinde v tak hojné míře nepotkáte. Osamocené ženy, které hledají partnera na dlouhodobý vztah a muži, kteří hledají krátkodobé povyražení. Dalo by se říci, že se ženy bohužel na online seznamkách stávají snadnou kořistí. Pokud si myslí, že na seznamkách najdou vysněný protějšek, mýlí se.
Standardem se také stává, že lidé mají domluvených více schůzek a „rozpracovaných více objektů“. Vybírají a vybírají, až přeberou. Jedno rande, druhé rande, třetí rande – pokaždé s jinou osobou a pak vyhodnocují a vybírají. To samé ale dělají i jejich protějšky a množství kombinací narůstá. Nakonec, když nevyjde ten nejlepší objekt, spokojí se prozatím s adeptem, který se umístil na druhém místě, dokud si stejným způsobem nenajdou někoho lepšího.
Kolik potenciálních partnerů se kolem vás pohybuje ve vašem běžném životě? Proč sedět u počítače, když jich jsou třeba i desítky!
Seznamky nabízejí jednoduché a přehledné informace (vzhled, vzdělání, zaměstnání, rodinný stav, zájmy i dokonce oblíbenou barvu apod.) Wow! „Při výběru mého partnera pro mě bylo zcela zásadní jakou má barvu očí a jaké je jeho oblíbené jídlo!“ :)
Pokud vám nejde jen o flirt, ale myslíte to vážně, zapomeňte na internetové seznamky.
Lidé na online seznamkách jsou velmi často neupřímní. Díky snaze být atraktivnější, jsou informace, které o sobě poskytují, přikrášlené.
Skrývat se za klávesnicí je bezpečnější a pohodlnější, než sebrat trochu odvahy a jít se seznamovat naživo. Jenže při online komunikaci se lidem nespouští sociální odezva, nejsou sami sebou, ale schovávají se za masku někoho, kým by rádi byli. Proč se potom ale diví, že nemůžou najít toho pravého?!
Když už se lidé chtějí seznamovat, měli by se zaměřit na skutečné živé seznámení tváří v tvář. Pětiminutový osobní rozhovor vám dá mnohem více informací než dvě hodiny chatování po síti.
Pokud chcete najít partnera pro vážný vztah, zapomeňte na online seznamky. Seberte odvahu a jděte mezi lidi. Mnohonásobně se zvýší pravděpodobnost, že skutečně potkáte toho pravého.

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

4x komentováno u “Proč online seznamky nefungují?


 • od Stanislav - Odpověď

  Mate naprostou pravdu !!!! Jsem muž co chtěl na seznamce najít partnerku , samozrejmě bez vysledku, dostaval jsem během půl roku nespočet vzkazů a tzv. srdíček, na samotné setkaní došlo jen v ojedinělých případech, protože přeci v tom nekonečném moři nových a nových profilů vždy přijde někdo lepší,hezčí a bohatší.:-))) A také je potřeba si trošku dobít ego po všech těch neúspěšných vztazích a zahojit rány na srdci.
  Těm, co nalezli na seznamce dlouhodobý vztah gratuluji a podle mně jsou to vyjímky, které potvrzují pravidlo.Seznamky jsou ráj kratkodobých vztahů založených na sexualním povyražení. Standa F.

 • od Vokurka - Odpověď

  ..nemohou nikdy fungovat,,pro nekoho kdo ma nároky a smýšlí racionalně..nikdy

 • od Vokurka - Odpověď

  ..mam na to neměnný ,neomylný nazor…seznamky nemohou nikdy fungovat a to proto,,ze jsou zde neprirozeni lide..muzi pokud jsou na seznamkach,,maji poruchu osobnosti..nedovedou se normalne a chlapacky uchazet,,schovavaji se,,a jsou slabe osobnosti..Z techto slabych osobnosti,,jsou děleni na loudily,,uchyly,,socialni analfabety,,slabochy,,proutniky ,lhare,,povrchni individua,ztroskotance..Tito se vzdy prezentuji mile,hezky,sportovně,se zajmy a všim nej..Ve skutečnosti to je tak jak jsem zminoval..Ženy??to je kapitola kapitol…Ne ,,že žena vždy očekává aktivitu at je jakakoliv,ale uz je prusvih,,kdyz se vystavuje,ale podstatne každá vzdy musi vzhližet…,,což virtualně,nikdy nelze,,protože seznamkoví chlapci nejsou baliči ale prosebnici s vyrazy,ahojjaksemaš,,jsi krásná a podobny hruzy…Damy v očekávání a nakaženi predstavou romantických filmů dokonalych tvrdych hrdinu s chlapeckym uculem a duší..Navic jsou to ženy typu,,bud je tak nepritazliva,,,ze ji nic jineho nezbyva a ozve se ji jeste větši hrůza,,což ona miří daleko výš,,poběhlice co furt něco zkouší a nikdo ji není dobrý,,protože přece ona je taak dokonalaaa,,nebo nepřizpusobivé zdravovyživové fitness zaneprazdněné premoudrele reditelky zeměkoule,,,,znenadáni lomcované mateřskými pudy,,co hledaji zodpovědnost a rodinne zazemí ve čtyřiceti od padesatiletýho pana dokonaleho co by chtěl mit rodinku a miminko…(toto je sorta blbek napřesdržku)..Takže seznamka je plná žen co nerozumějí už ani sobě,,tahnou si ssebou minulost jak okovu,,jsou neseznamitelné,,a divi se že mužům jde hlavně o sex….seznamky jsou pouze koncentrace neskutečně problemovych špatných asociálu,,nebo fyzicky nepoužitelných jedinců..nikdo jiný tam není,, a na těchto ztroskancích si par špekulantů se štestím děla byznys a tvári se jak nebezká továrna na lásku..Je to nesmysl,,laska může vzniknout pouze z laskavých jedinců,,ale ti se většinou rekrutuji v přirozených situacich a jsou sami sebou.seznamky jsou totalni dno,,ala vyměma manželek…nic horšiho neexistuje…

 • od Miroslav Pliska - Odpověď

  Jedině NA ŽIVO, online seznamky Jsou pro zoufalce, kteří se bojí vyjít mezi lidi.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.