Seznamovací triky pro každého

Jak se rychle seznámit
…na večírku
>Vyberte si samostatně postávající osobu, která vám bude sympatická. Navažte oční kontakt, usmějte se a obraťte se na ní rovnou s dotazem: „Půjdu si dát skleničku vína (piva, šálek kávy,…), přidáte se ke mně? …že bychom vyzkoušeli, co tu mají dobrého?“ Cestou ke stolu s nápoji začněte lehkou konverzaci na téma večírku, hostitele, počasí… O hostiteli a večírku mluvte pouze v pozitivním duchu! Poté svého společníka vyzvěte, aby si s vámi přiťukl. Pokračujte v konverzaci o víně, jídle, večírcích… Hovořte s ním jako se starým známým, dívejte se mu do očí a usmívejte se. Vysmekne-li se vám jako úhoř, nechte ho plavat. V opačném případě jste navázali nový kontakt!
…v MHD nebo na ulici
Starý trik, jakým jsou s cinkotem vysypané drobné mince, stále zabírá. Místo mincí můžete použít rozsypané vizitky, papíry apod. Vyberte si vhodnou osobu a připravené drobné (vizitky) vysypte „omylem“ z peněženky přímo před ní. Samozřejmě při tom vykřikněte něco jako: „No nazdar! To jsem tomu dal/a!“ A s úsměvem: „Můžete mi, prosím, pomoci?“
Většinou vám lidé ochotně pomůžou. Vy intenzivně děkujte a vychvalte danou osobu, jak je ochotná, šikovná… Zkrátka toho člověka pochvalte. Když se po sběrací akci sám nebude k ničemu mít, zkuste ho pozvat na kávu jako poděkování za jeho neobyčejnou službu. Případně trik s vizitkami doveďte do situace, kdy vám „náhodou“ zůstane v ruce zrovna vaše vizitka. Jako součást poděkování mu ji podáte a řeknete si o jeho.
…ve vlaku i v kavárně
Vyhlédnete si sympatického člověka, kterého si „náhodou“ spletete se spolužákem/spolužačkou ze střední školy, protože jsou si „téměř k nerozeznání podobní“.
Usadíte se k němu se spontánním zvoláním: „Jé! Ahoj, Honzo! Kde ty se tady bereš? To už je let, co jsme se neviděli!“ Začne samozřejmě vycházet najevo, že se dotyčný nejmenuje Honza, a že chodil do úplně jiné školy.

Omluvíte se za svůj „omyl“ a můžete otevřít rozhovor tím, že si společně zavzpomínáte na středoškolská léta, neboť to byly tak úžasné časy. :)
Proč se neosmělit a nezkusit to? Nic za to nedáte a nic nemůžete ztratit. Udělejte si ze seznamování hru. I drobné záminky (jako „omylem“ rozsypané drobné nebo „záměna“ s bývalým spolužákem) jsou povoleny. Ale dejte si pozor, abyste to nepřehnali! Najděte si záminku, ale nedělejte si z lidí legraci, ani je úmyslně neklamte! Uvedené příklady se běžně stávají.
Pokud by vás přece jen místo triků zajímaly seriózní a zcela korektní způsoby, jak se seznámit a navázat kontakt, podívejte se na Školu seznamování, kde najdete řadu užitečných a praktických tipů a naučíte se seznamovat jako profesionál!

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.