Zdravý životní styl? …tak tohle byste nečekali!

Ke zdravému životnímu stylu patří i dobré vztahy. Skupina vědců z Harwardu vedla devítiletou studii zaměřenou na vztahy. Výzkum zahrnoval více než sedm tisíc lidí. Výsledky byly šokující!

Ukazovaly, že u velmi izolovaných lidí je třikrát vyšší předčasná úmrtnost než u lidí, kteří byli v pravidelném kontaktu se svým okolím. Dále se ukázalo, že lidé s návyky jako je kouření, špatné stravování, pití alkoholu, ale silnými sociálními vazbami žijí o poznání déle než lidé, kteří měli zdraví prospěšné návyky, ale žili osamoceně.

Zlozvyky a dobrozvyky

Jsme stvořeni k tomu, abychom milovali a byli milováni, znali a byli známí, sloužili a byli obslouženi, slavili a byli oslavováni. Cokoliv čeho dosáhnete, nebude mít bez toho v životě smysl.

Když se dnes hovoří o zdravém resp. nezdravém životním stylu, jde řeč především o návycích (zlozvycích) jako je kouření, pití alkoholu, nedostatku pohybu, nezdravé stravě a podobně. Jsou to oblasti, na kterých se dá totiž dobře vydělávat, takže na nás podobné informace vyskakují v televizi nebo na internetu velmi často. Je samozřejmě důležité a správné dobře se starat o naše tělo. Konec konců je to jediné místo, kde můžeme nebo spíše musíme žít. Naše zdraví je důležité. Na co se jaksi obecně poněkud zapomíná v kontextu zdravého života je naše vnitřní duševní pohoda. Je to přirozené, protože to už není takový byznys.

Kdyby se daly dobré vztahy prodávat, byl by to asi největší celosvětový obchod

Neexistuje na světě člověk, který by měl ve svém životě všechny vztahy dobré, prospěšné a zdravé. Ano, jsme jenom lidé, ale možná právě proto bychom neměli tuto důležitou oblast našeho života podceňovat a zanedbávat. Ale pravdou je, že na to často zapomínáme. Lidé na smrtelné posteli nelitují, že mohli strávit více času v práci. Nevzpomínají, kolik trofejí získali nebo kolik peněz nashromáždili, ale vzpomínají na lidi, které milují, se kterými chtěli strávit více času, komu ublížili, kdo je miloval…

Lidé s vysokou mírou vztahové inteligence chápou, že lidský život je krátký. Pokud bude vaše vztahová inteligence správná a funkční, bez ohledu na to, jak špatně na tom budete finančně, zda zkrachuje vaše firma, vy budete vítězem!

Jinak řečeno: Pokud nerozvinete svoji vztahovou inteligenci, nebude záležet na tom, kolik máte titulů, jak velká je vaše kancelář nebo jak luxusním autem se vozíte – budete poražení.

Odpovězte si sami: Když byste museli odejít do války, tiskli byste v ruce fotografii svého auta nebo rodiny? Když byste leželi v nemocnici, těšili byste se na výpis z účtu nebo na dopis od přítele. Pokud byste dostali zprávu, že se váš syn vyboural ve vašem autě. Budete se zajímat o stav vozu nebo o zdraví syna?

Vztahy jsou pro nás bytostně důležité. Patří mezi to nejcennější, co můžeme v životě nastřádat.

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

autorka a lektorka Školy seznamování. Pomáhám lidem s komunikací a navazováním kontaktů pro jejich práci, obchod, i soukromé vztahy. Díky tomu lidé snadněji rozumí svému okolí a vytvářejí ty správné kontakty. Tak roste jejich vliv, respekt i sebevědomí. Zlepšují a prohlubují vztahy. Jsou celkově úspěšnější.

Komentujte. Vaše názory mne zajímají.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.